Тра 21

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Завдання дорослих – не залякувати дітей, а користуючись їх природною допитливістю, навчати правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній цікавій пояснювальній формі навчити правильно користуватися ними.

З 14 по 18 травня цього року Тиждень безпеки дитини у дошкільних установах підвів своєрідну риску практичним заходам з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, якими були насичені квітень-травень для навчальних закладів області.

Для вивчення стану викладання та результатів організації навчально-виховного процесу методичної роботи з питань цивільного захисту, безпеки життєдіяльності педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області (надалі – Центр) вибірково відвідали дитячі садочки міст Чернівці, Новодністровськ, Вашківецької об’єднаної територіальної громади.

Під час таких відвідин працівники Центру мали змогу спостерігати за тим, як дітлахи демонстрували свої знання основних правил безпечної поведінки під час пізнавальних розваг та конкурсів, як проводились навчальні евакуації персоналом садочків на випадок виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Неабияке захоплення у малят викликало прибуття пожежної машини. Діти мали можливість спілкування із справжніми пожежниками, помірявши каску і спецодяг, кожен із дітей відчув себе справжнім рятувальником.

Попереду літо… І наскільки безпечним воно буде для нашої малечі, залежить від нас, дорослих.

 Обласного методичного кабінету Центру

1525357726_img_1949 DSC_2834 images IMG_1974