Бер 23

21 березня 2017 року на базі Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІ ступенів № 22 відбувся обласний науково-практичний семінар з проблем формування громадянської активності учнів, їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій для методистів районних, міських методичних кабінетів, відповідальних за освіту в об’єднаних територіальних громадах, голів методичних об’єднань вчителів предмета “Захист Вітчизни” загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області.

Перший блок семінару відкрила заступник директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко. У своїй промові очільниця освіти області наголосили про важливість порушеного питання в умовах сьогодення та побажала плідної роботи учасникам семінару.

Для участі у семінарі були запрошені представники обласного військового комісаріату, кафедри військової підготовки Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області (надалі – Центр), які висвітлили перед освітянами краю питання формування і розвитку в учнівської молоді мотивацій, спрямованих на підготовку молоді до захисту Української держави, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях.

Під час наступного блоку семінару, присвяченого організації цивільного захисту у навчальних закладах, методист Центру Василь Андрусяк довів до присутніх рекомендації щодо розробки плануючих документів з питань цивільного захисту у навчальних закладах, навчання учасників навчально-виховного процесу та працівників галузі освіти діям у надзвичайних ситуаціях та проведення навчальних евакуацій. Крім цього, для учасників заходу було презентовано методичний посібник “День цивільного захисту, обєктове тренування з цивільного захисту у загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах: організація, підготовка проведення”, розроблений працівниками Центру, та схвалений Науково-методичною радою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Обмін враженнями, обговорення проблем та досягнень з організації заходів з військово-патріотичного виховання та цивільного захисту у своїх навчальних закладах, висловлення думок щодо питань, які повинні висвітлюватись на наступних подібних семінарах, відбулись між учасниками заходу під час круглого столу.

Підбиваючи підсумки, організатори заходу запросили усіх до подальшої співпраці та об’єднання зусиль у створенні в навчальних закладах умов для ефективного вирішення порушених проблемних питань.

 2

 

 

 

 

Обласний методичний кабінет Центру